Zarabianie na swojej stronie

Najlepszą metodą na zarabianie w internecie jest posiadanie własnej strony internetowej. Zrobić własną stronę internetową nie jest trudno. Znajomość podstaw html i css w zupełności wystarczy. Można też skorzystać z wielu dostępnych cms’ów ( systemów zarządzania treścią).

Zarabianie na stronie daje wiele korzyści. Zanim jednak stworzymy stronę musimy zastanowić się jaka będzie jej tematyka. Zakładam na wstępie, że nie tworzymy bloga czy serwisu na którym będziemy opisywać swoje rozterki życiowe czy niszowe hobby. Jeśli chcemy zarabiać na stronie wszystko musi być przemyślane. Najważniejszy jest wybór niszy. Musi ona mieć dużą liczbę odwiedzających, dobrze płatne reklamy ( dużą ilość reklamodawców), rozsądny poziom konkurencji. Może być tak, że jakaś nisza ma świetnie płatne reklamy i dużo osób zainteresowanych tematem ale poziom konkurencji jest tak wysoki, że nie uda nam się przebić. Dlatego należy wszystko dokładnie przeanalizować. Chodzi o to by praca w domu nie była udręką i pasmem niepowodzeń.

Zarabianie na stronie – wybór cms’a

Najpopularniejszym obecnie cmsem jest wordpress. Jest on prosty w obsłudze a dzięki licznym wtyczkom i dostępowi do kodu plików można dowolnie go dostosować do swoich potrzeb. Wśród wtyczek wiele jest tych które umożliwiają dobre rozmieszczenie reklam kontekstowych takich jak AdSense.

WordPress jest też ceniony przez osoby zarabiające w internecie przez swoje zoptymalizowanie pod wyszukiwarki. W dodatku dzięki odpowiednim pluginom możemy sprawić że nasz portal będzie całkowicie przyjazny wyszukiwarce.

Zarabianie na stronie – najlepsze metody spieniężania ruchu

Każda osoba posiadająca swoją stronę stoi przed wyborem metody spieniężania ruchu który udało jej się zdobyć. W zasadzie wybór metody powinien być dokonany już w momencie wyboru niszy, od tego zależy w jaką stronę pójdzie projekt. Niewątpliwie najbardziej uniwersalną metodą są reklamy kontekstowe. W modelu cpc dostajemy pieniądze za kliknięcia w reklamy zamieszczone na naszej stronie. Są też reklamy rozliczane w modelu cpm czyli za każdy tysiąc wyświetleń otrzymujemy z góry określoną kwotę. W drugim modelu występują głównie reklamy inne niż kontekstowe, nakierowane raczej na zmaksymalizowanie dotarcia do odbiorcy.

zarabianie na stronie

Możemy też zarabiać na programach partnerskich ( jak Złote Myśli) poprzez promocję na naszych stronach produktów. I tutaj zasada im bardziej zbliżony produkt do tematyki naszej strony tym lepiej .

Zarabianie na stronie może też odbywać się poprzez udostępnianie płatnej treści. Wówczas pewne części naszej stron, czy dokumenty lub tutoriale mogą być dostępne po wcześniejszym ujszczeniu opłaty. Praca w domu przy wykorzystaniu internetu jest coraz powszechniejsza.

Zarabianie na stronie bez względy na to na jaki sposób  się zdecydujemy, wymagać od nas będzie wyboru odpowiedniej niszy ( ale jest to temat na odrębne opracowanie).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>