Sprawdzone oferty pracy w domu część II

W poprzednim wpisie na temat sprawdzonych sposobów na dodatkowy zarobek skupiłem się na tym na co należy uważać by nie dać się oszukać. Czytanie regulaminów oraz wzmożona czujność przy zbyt dobrych ofertach to podstawa. Dziś chciałbym się skupić na na kilku wypróbowanych przeze mnie sposobach jak również przedstawić te, które moim zdaniem są naciąganiem. Decyzję co do wyboru sposobu zarabiania pozostawiam wam. Warto jednak skorzystać z rad osoby bardziej doświadczonej w tym temacie, zwłaszcza że w internecie nie brakuje osób które żerują na czyjejś niewiedzy ( pod tym względem internet w niczym nie różni się od “realnego świata”).

Zacznijmy od sprawdzonych metod pracy w domu

1) Założenie własnej strony internetowej:

Obecnie najefektywniejszym sposobem na uzyskanie dodatkowego zarobku to założenie własne strony internetowej i uczestnictwo w różnych programach partnerskich. Wybierając tematykę dla swojej strony powinniśmy wziąć pod uwagę takie względy jak ilość reklamodawców w danej tematyce oraz ilość osób zainteresowanych daną tematyką ( co bezpośrednio przełoży się na oglądalność). Tworząc własną stronę nie powinniśmy brać pod uwagę tylko swoich zainteresowań. Skończyć się to może brakiem zarobku, jeśli nasze zainteresowania nie są zbyt “dochodowe”. By sprawdzić ilość osób zainteresowanych daną tematykę najlepiej sprawdzić jak prezentują się wyszukiwania danego słowa w Google. Robimy to dzięki narzędziu: https://adwords.google.pl/select/KeywordToolExternal

Jeśli zaś chodzi o ilość reklamodawców w danej tematyce to możemy skorzystać z kilku miejsc. Najprościej jest wpisać dane słowo do wyszukiwarki i sprawdzić ilość wyników sponsorowanych dla danej frazy ( pojawiają się one nad i po prawej stronie wyników naturalnych “organicznych”). Kolejnym miejscem jest Allegro. Sprawdzamy czy towary, usługi, powiązane tematycznie z naszą stronę znajdują wielu nabywców.

Potencjał zarobkowy własnej strony internetowej może być bardzo duży. Wiele osób utrzymuje się tylko z uczestnictwa w różnych programach partnerskich. Obecnie stworzenie własnej strony jest bardzo proste i tanie. Dzięki skryptom typu CMS, strona jest gotowa w kilka minut. Opłaty za domenę i hosting to obecnie wydatek zaczynający się od kilkudziesięciu złotych za rok. Podsumowując każdy może zarabiać w ten sposób. Niemniej jednak trzeba się do tego dobrze przygotować i wszystko dokładnie zaplanować, by potem się nie okazało, że nasze plany pracy w domu okazały się tylko nietrafioną inwestycją czasu i pieniędzy.

2) Wypełnianie ankiet

Wypełnianie ankiet jako sposób na dodatkowy zarobek stało się ostatnio bardzo popularne. W internecie jest mnóstwo firm które oferują za wypełnianie ankiet nagrody, bony czy wręcz gotówkę. Zgłoszenie do programu polega na wypełnieniu formularza gdzie podajemy kilka danych na swój temat. Firmy przeprowadzające badanie robię to na zlecenie innych firm, które chcą poznać preferencje konsumentów przed wypuszczeniem jakiegoś produktu na rynek. Często badania dotyczą też wydarzeń politycznych czy społecznych. Dzięki wypełnianiu ankiet można zdobyć cenne nagrody ( nieraz po kilka tysięcy złotych). Z wypełniania ankiet raczej nie można stworzyć jedynego źródła zarobku. W większości przypadków uda nam się zarobić miesięcznie kilkadziesiąt złotych o ile ankiety będą zgodne z naszym profilem.
Z pewnością warto przetestować tą metodą. Zapraszam na stronę gdzie omawiam najlepsze firmy oferujące wypełnianie ankiet.

3) Przyjmowanie zleceń

Z pewnością każdy freelancer słyszał o serwisie zlecenia.przez.net – jest to miejsce gdzie można zlecić i przyjąć zlecenie na wykonanie przeróżnych czynności. Większość z nich dotyczy informatyki i internetu, ale również osoby z wykształceniem humanistycznym, które umieją i lubią dużo pisać również znajdą dla siebie ciekawe oferty w odpowiednich działach. Problemem przy wyborze tego rodzaju pracy dodatkowej może być duża konkurencja a co za tym idzie potrzeba rywalizowania ceną. Z tego też powodu jeśli posiadamy swoją stronę internetową to wiele zadań których sami nie potrafimy lub nie mamy czasu na ich wykonanie możemy zlecać właśnie tu a zadanie zostanie wykonane po korzystnej cenie.

Metody zarabiania w domu których nie polecam.

1) Klikanie w maile i bannery

Jest to chyba najstarsza znana metoda uzyskania dodatkowego zarobku w internecie. Pieniądze otrzymujemy za oglądanie reklam i stron które przychodzą na naszą skrzynkę mailową lub wyświetlają się na naszym pulpicie. Zarobki z tego typu programów oscylują w granicach kilkunastu złotych miesięcznie. Chyba że uda nam się pozyskać bardzo dużą ilość poleconych. Wtedy zarobki będą większe. Głównym problemem tego typu systemów jest to że często upadają. Jakiś system powiedzmy działa kilka miesięcy, coś tam udało nam się uzbierać i okazuje się nagle, że dana firma znika z rynku. Reasumując, nie polecam tego sposobu ze względu na niskie zarobki oraz ryzyko utraty zarobionych środków.

2) Chodzenie na skróty

To akurat nie jest metoda ale pewne podejście, które zdaje się cechować wiele osób próbujących zarabiać w internecie. Polega na krótko mówiąc naciągania innych osób i firm. Często zdarza się że takie osoby sprzedają poradniki czy kursy na temat zarabiania w internecie, które nie dość że są całkowicie bezwartościowe to jeszcze kosztują pokaźne pieniądze. O tym procederze pisałem w artykule: Praca w domu – “cudowne oferty”. Często osoby szukające łatwego zarobku zamieszczają bardzo korzystne oferty licząc na ściągnięcie ludzi którzy są w finansowej potrzebie. Pisałem o tym w pierwszej części tego artykuły – Sprawdzone oferty pracy w domu.

Bywa też że uczestnicy danego programu partnerskiego chcąc zarobić więcej klikają w reklamy zamieszczone na swoich stronach czy wręcz tworzą skrypty które wymuszają takie kliknięcia na użytkownikach witryny. Zdarzają się też przypadki generowania leadów z nieprawidłowymi danymi. Oczywiście poza względami moralnymi ( jest to zwykłe oszustwo) ten sposób jest po prostu nieefektywny. Prędzej czy później takie zachowania są wychwytywane przez właścicieli danego programu partnerskiego a konsekwencją jest wykluczenie z programu.

 

Mam nadzieję, że dzięki tej krótkiej dwuczęściowej serii artykułów przybliżyłem wam nieco tematykę dodatkowego zarobku. Wiecie już na czym można zarobić i czego się wystrzegać. Więcej informacji znajdziecie na pozostałych stronach tego serwisu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>