Praca w MLM

MLM ( Multi Level Marketing) inaczej marketing sieciowy jest ostatnio bardzo popularny w Polsce. Wśród takich firm jak Amway czy Forever Living Products które są już dobrze znane w naszym kraju pojawiło się też wiele nowych. Marketing Sieciowy jest sposobem dystrybucji towarów który promuje osoby ambitne i operatywne, umiejące rozmawiać i współpracować z ludźmi. W klasycznym MLM otrzymujemy pieniądze za sprzedaż produktów danej firmy, oprócz tego zarabiamy na dochodach tworzonej przez siebie sieci dystrybutorów. Najbardziej efektywni przedstawiciele danej firmy mają szanse na naprawdę duże zarobki i stały niemal pasywny dochód.

Czy pracując w domu przed komputerem za pomocą internetu można odnieść sukces w MLM? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Nie da się bowiem ukryć że nic nie jest w stanie zastąpić bezpośredniej rozmowy. Produkty oferowane w większości MLM są bowiem na tyle specyficzne, że w większości przypadków nie obejdzie się bez prezentacji. Łatwiej też sprzedać coś po prostu to pokazując a nie mówiąc o tym. Podobnie werbowanie osób do swojej struktury jest o wiele efektywniejsze jeśli może być dokonane twarzą w twarz. Nie zmienia to jednak faktu, że internet obecnie odgrywa niebagatelną rolę w budowaniu struktury i promowaniu własne osoby jako lidera w danym MLM.Produkty oferowane w marketingu sieciowy są niesamowicie zróżnicowane. Obok tak zwyczajnych jak perfumy czy płyny do mycia naczyń znajdziemy też napoje energetyczne, minerały, przedmioty codziennego użytku czy kosmetyki na bazie soli z morza martwego. Ważne jest by przetestować najpierw na sobie czy dany produkt nam odpowiada. Jeśli bowiem nie jesteśmy w 100% przekonani do jakiegoś produktu, oczywistym jest że nie uda nam się go sprzedać. Często osoby którym dany produkt pomógł w jakiś sposób stają się później najskuteczniejszymi sprzedawcami i liderami w danej strukturze.

To na ile jesteśmy zmotywowanie nie jest bez znaczenia. Powodów może być wiele: zła sytuacja finansowa, utrata pracy, chęć rozpoczęcia własnego biznesu… MLM najlepiej właśnie traktować jak własny biznes wtedy efekty po pewnym czasie przyjdą na pewno.

Którą firmę MLM wybrać?

Są wiadomo osoby które posiadają zdolności handlowe i potrafią sprzedać wszystko bez względu czy są do tego przekonani czy nie. Jeśli natomiast nie mamy zdolności handlowych najlepiej wybrać produkt którego sami używamy lub jak już wspominałem bardzo nam pomógł w jakiejś sytuacji życiowej. Ważnym czynnikiem w wyborze MLM powinno też być to ilu obecnie dystrybutorów posiadana dana firma. Za duża ich liczba może bowiem oznaczać, że ciężko nam będzie pozyskać nowe osoby do współpracy. Niezależnie od tego którą firmę MLM wybierzemy niezbędnymi cechami okażą się wytrwałość i otwartość na ludzi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>