Praca w domu – katalogowanie stron

Dziś przedstawiam bardzo dobry sposób na dorobienie sobie do pensji, praca  poprzez katalogowanie bo o niej mowa, nie jest sposobem na czerpanie wielkich dochodów ale spokojnie kilkaset złotych w ten sposób można dodatkowo zarobić.

Zacznijmy może od tego czym jest katalogowanie stron. Jest to jedno z działań pozycjonerskich mających na celu zdobycie linków do pozycjonowanej witryny w celu podniesienia jej pozycji na daną frazę czy frazy kluczowe.

Gdzie się ogłaszać?

Najpopularniejszym miejscem gdzie znaleźć można oferty katalogowania jest Allegro. Osoby wykonujące te czynności ogłaszają się tam podając zwykle cenę za ilośc wpisów którą wykonają. Ceny za usługi są zróżnicowane i zależą głównie od tego czy katalogowanie będzie wykonywany za pomocą automatów czy nie. Ceny za wpisy wykonywane automatami są niższe. Niemniej jednak katalogowanie ręczne jest zwykle skuteczniejsze ( o ile opiera się na dobrej bazie katalogów).

praca katalogowanie

Oferty za wykonanie 50 wpisów oscylują w granicach 10 zł przy katalogowaniu recznym. Katalogowanie automatyczne do wydatek/zarobek rzędu kilkunastu złotych ale ilość wpisów jest 10x większa. Wszystko zależy od oferty którą sporządzimy.

Żeby zająć się poważniej katalogowaniem trzeba posiadać dobrą bazę. Poniżej link do bodaj najlepszego spisu katalogów w Polsce:

http://www.katalogiseo.info/

Katalogowanie – praca jak każda inna

Trzeba też wiedzieć jak katalogować. Nie jest to nic skomplikowanego i w zasadzie po wykonaniu kilkudzisięciu wpisów będziemy wiedzieć jak się to robi, jakie są katalogi itd… W skrócie chodzi o to by różnicować tytuly wpisów ( które są w istocie wybranymi słowami kluczowymi) oraz odpowiednio napisać opis ( najlepiej mieć kilka opisów) i dobrać słowa kluczowe.

Wtyczka do firefoxa – szybsza praca

Warto zaopatrzyć się w wtyczkę do Firefoxa: AutoFillForms , która znacznie przyspieszy proces katalogowania. Za naciśnięciem jednego guzika wszystkie pola formularza zostaną automatycznie wypełnione.

Z pewnością warto przed oferowanie swoich usług komuś innemu, samemu wykonać katalogowanie dla swoich stron, lub strony znajomego. Zdobyte doświadczenie przyda się podczas wykonywania późniejszych zleceń.

Praca w domu poprzez katalogowanie stron nie wymaga wielkiego doświadczenia, zarobki nie są może najwyższe, ale z pewnością jest to ciekawa metoda na dorobienie sobie, jako że popyt na wszelkie usługi pozycjonerskie nie maleje. Praca wykonana w domu sprawi, że zaoszczędzimy mnóstwo czasu na dojazd.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>