AdSense

AdSense jest najpopularniejszym na świecie systemem pozwalającym zarabiać właścicielom stron na publikacji w ich witrynach reklam kontekstowych. Zarobki są naliczane po kliknięciu przez użytkownika w reklamę. Obecnie dzięki systemowi reklamy kontekstowej firma Google generuje znaczne dochody.

Żeby zgłosić chęć udziału w programie należy posiadać stronę internetową. Zgłaszamy się poprzez specjalnych formularz i zwykle po paru dniach otrzymujemy potwierdzenie uczestnictwa w programie AdSense. Nasza strona musi spełniać szereg wymagań by zostać przyjętą. W szczególności nie mogą na niej znajdować się treści o charakterze spod szyldu czerwonego znaczka czy hazardowe.

Zasady

Program AdSense pozwala na generowanie bardzo dobrych dochodów dla naszych witryn. Nie bez powodu jest to najpopularniejszy system zarabiania w internecie w Polsce ( oraz w wielu innych krajach).  AdSense zawdzięcza swój sukces unikatowemu systemowi doboru reklam. W zależności od treści na stronie serwowane są inne reklamy. Na rodzaje serwowanych reklam ma też w szczególności wpływ fraza poprzez którą został skierowany na naszą stronę użytkownik.  W zależności od frazy ( a ściślej od konkurencji na daną frazę) nasze zarobki za kliknięcie będą wahać się od 0.01 euro centa do nawet kliku euro. Oczywiście ten drugi wariant jest możliwy tylko w przypadku nielicznych fraz na rynku polskim. Na rynku angielskim czy amerykańskim tego typu droższe stawki za kliknięcie nie są niczym nadzwyczajnym.

Sposób na zarabianie w AdSense

adsense

Nie ma jednego sposobu na zarabianie tym programie. O ile część osób będzie obstawać przy tym, że najlepiej jest tworzyć duże serwisy i monetyzować ruch w ten sposób, o tyle wiele znajdzie się głosów, które optować będą za tworzeniem ministron z treścią skupioną wokół dobrze płatnych niszowych fraz. Oba podejścia mogą być dochodowe. A bardziej od rodzaju podejścia liczy się sposób wykonania i realizacji. Nie bez znaczenia jest też cierpliwość. Zanim stworzymy dochodowe imperium lub chociażby strony generujące kilkaset złotych musi minąć trochę czasu. Wielu osobom nie udaje się jednak zebrać nawet kilkudziesięciu złotych w AdSense.

Czego się wystrzegać w programie AdSense?

Najważniejsze to być w zgodzie z zasadami programowymi. Przede wszystkim nie można klikać w swoje reklamy. Jest to dość oczywiste ale wiele osób nic sobie z tego nie robi. Nic dziwnego, że ich konta są blokowane. W końcu to reklamodawcy mają być tutaj najbardziej zadowoleni. Nie wolno też zachęcać użytkowników strony do klikania.  Z tych samych powodów co poprzednio. Te dwa przypadki obok zamieszczania na stronie treści łamiących prawa autorskie są chyba najczęstszymi powodami blokowania kont w AdSense.

Ten artykuł nie wyczerpuje bynajmniej tematyki zarabiania w programie AdSense. Więc w kolejnych artykułach.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>